Poznaj Villa Eva

Rodzinne miejsce od pokoleń

Początek historii gościnności

Historia Gościnności naszej rodziny sięga 1683 roku. Nasz przodek Jerzy Franciszek Kulczycki otworzył pierwszą kawiarnię w Europie, w Wiedniu. Jako pierwszy przedstawił Gościom epokowy wynalazek, czyli kawę z mlekiem.
Handlarz towarów orientalnych, podczas oblężenia Wiednia, przekazał ważną wiadomość o odsieczy, dzięki której miasto nie poddało się wrogowi. Po zwycięstwie Jana III Sobieskiego, Kulczycki został uznany za bohatera przez mieszkańców Wiednia. W ramach nagrody pozwolono mu wybrać dowolną rzecz z obozu tureckiego. Kulczycki wybrał 300 worków dziwnego ziarna. W workach tych znajdowały się zapasy kawy, które wszyscy inni uznali za karmę dla wielbłądów…

Dzisiaj w Villa Eva, tak samo jak w dawnej kawiarni Kulczyckiego, podajemy tradycyjną kawę Kulczyckiego z mlekiem i miodem oraz ciasteczko w kształcie półksiężyca.

Dzielnica pełna życia i kultury

Villa Eva w Gdańsku Wrzeszczu

Wrzeszcz położony w sercu Gdańska, na trasie ze Starego Miasta do Oliwy i Sopotu, to najstarsza, przedwojenna dzielnica. To centrum kultury, miejsce pełne restauracji, kawiarni i sklepów. W niedalekiej odległości od hotelu znajduje się Park Kuźniczki, Politechnika Gdańska, Nowa Synagoga z 1927r. oraz dom sławnego noblisty Guntera Grassa.
Villa Eva otoczona jest Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym co dodatkowo gwarantuje, idealne warunki do joggingu, spacerów czy Nordic Walking. Podczas krótkiego spaceru parkiem dojdziesz do Teatru Leśnego, w którym latem odbywają się koncerty.

Jak powstała Villa Eva?

Nasza pasja

Hotel Villa Eva założyliśmy w 1998 roku. Z biegiem lat powstała restauracja, winiarnia oraz sala bankietowa i piękny ogród. Każda zarobiona cegiełka była wbudowywana w rozwój tego miejsca.

Najbardziej inspirują nas Goście. Osoby, które odwiedzają Villa Eva, cenią sobie kameralny charakter i to, że zawsze zostają zauważeni
i obsłużeni indywidualnie. Możemy pochwalić się tym, że większość osób, które raz nas odwiedza, powraca często i czuje się tu jak w domu – swobodnie..

Podaruj
voucher prezentowy

Jeśli szukasz prezentu, który zapewni nieprzeciętnie przeżycie i cudowne emocje, które na długo pozostaną
w sercu, przeczytaj dalej..

Formularz

Skorzystaj z formularza